Om oss

Vi er en konsulentvirksomhet som har drevet med byggeteknikk siden 1992.

Projekt Planung er en konsulentvirksomhet som driver med tverrfaglig rådgivning og prosjektering innen byggeteknikk og arkitektur. Våre ansatte har utmerket kunnskap innen arkitektur, byggeteknikk, brannsikkerhet, bygningsfysikk, geoteknikk, miljøsanering og byggeledelse – for å nevne noen områder. Kontakt oss dersom du ønsker at vi skal hjelpe deg i ditt byggeprosjekt!

Historie

Projekt Planungs forgjenger Plan Tek, ble stiftet i 1970. Dette firmaet drev med kommunalteknikk, byggeteknikk og byggeledelse. Oppdragsgivere var stat, kommuner og private. Firmaet ble oppløst i 1992 og to av de opprinnelige eierne stiftet Projekt Planung. Grunnen var hovedsakelig behovet for kunnskap om det tyske markedet.
Etter murens fall ønsket en rekke norske ferdighusfabrikker å levere til det tyske markedet. Projekt Planung leverte byggemeldinger og statikk for en rekke norske og svenske bedrifter både i øst- og vest- Tyskland, da firmaet hadde de nødvendige kunnskaper og autorisasjoner. Firmaet har prosjektert ca. 1500 boliger, en rekke barnehager og eneboliger, med både arkitektur, byggemelding og statikk. Firmaet har de nødvendige autorisasjoner og er medlem av Baukammer Berlin. Projekt Planung har bistått bedrifter med godkjenningsprosessen for bygningselementer i inn- og utland. Vi har utført oppdrag i Sverige, Danmark, Tyskland , Russland og Spania. Vi har også bistått utbyggere med import av bygningselementer fra Estland, Litauen,  Latvia, Kina og Sverige.

Våre tjenester

Arkitektur og ansvarlig søker

Tjenester innen byggdesign, byggplanlegging og byggemelding.
Tiltaksklasse: 3

Byggeteknikk

Vi prosjekterer konstruksjoner innen tre, stål, betong, mur og aluminium.
Tiltaksklasse: 3

Brannteknikk / brannsikkerhet

Brannprosjektering av alle typer byggeprosjekt
Tiltaksklasse: 2

Bygningsfysikk

Prosjektering av energieffektive konstruksjoner, fuktsikring, inneklima, og dagslys.
Tiltaksklasse: 2

Fundamentering / geoteknikk

Utarbeidelse av geoteknisk rapport
Tiltaksklasse: 3

Anbudsbeskrivelse

Vi leverer anbudsbeskrivelse i henhold til aktuelle beskrivelser

Byggeledelse / byggherreombud

Prosjekteringsledelse og prosjektledelse av oppdrag i alle størrelser

Uavhengig kontroll av prosjektering og utførelse

Utfører obligatorisk uavhengig kontroll i alle tiltaksklasser i tillegg til uavhengig kontroll av øvrige fagområder.

Lydforhold og vibrasjoner

Utførelse av lyd- og vibrasjonsberegninger og støyutredning for ulike bygningstyper
Tiltaksklasse 2

Pro Plan er et uavhengig konsulentfirma som arbeider innen følgende fagområder:

  • Konstruksjonssikkerhet
  • Energiberegninger
  • Prosjektadministrasjon
  • Produktutvikling
  • Byggemeldinger
  • Bruksendringer
  • Regulering, område – og detaljregulering
  • Prosjektering av kunstverk
  • Opptegning
  • Verdivurdering
  • Kontrakter
  • Logistikk
  • Byggelånstilsyn (for DnB, Nordea, Sparebank 1)
  • Språk, norsk (svensk og dansk), tysk, engelsk og russisk

Vi har sentral godkjenning innen ovenstående fagområder hvor dette er påkrevd. For tiden har vi 16 ansatte med inntil førtifem års erfaring.

Våre ansatte

Birger B. Næss

Daglig leder / Høyskoleingeniør

Mobil: 90 96 14 95
E-post: birger.naess@proplan.as

Finn B. Næss

Dipl.-Ing.

Mobil: 90 17 73 56
E-post: finn.naess@proplan.as

Rüdiger Bertram

Dipl.-Ing. (FH)/ Arkitekt MNAL

Mobil: 478 27 896
E-post: ruediger.bertram@proplan.as

Tatyana Solberg

Sivilarkitekt

Mobil: 926 77 798
E-post: tatyana.solberg@proplan.as

Isabelle Holm

Økonomiansvarlig

Mobil: 412 98 944
E-post: isabelle.holm@proplan.as

Sindre Gilje

Høyskoleingeniør – Brann

Mobil: 970 62 983
E-post: sindre.gilje@proplan.as

Oskar Strandroth

Høyskoleingeniør

Mobil: 404 98 665
E-post: oskar.strandroth@proplan.as

Johan Breistein

Høyskoleingeniør

Mobil: 97 14 14 22
E-post: johan.breistein@proplan.as

Thomas Stople Duratovic

Høyskoleingeniør

Mobil: 95 02 76 54
E-post: thomas.duratovic@proplan.as

Ole Christian Dammen

Sivilingeniør

Mobil: 41 08 20 64
E-post: ole.dammen@proplan.as

Torbjørn Haugen Knutson

Sivilingeniør

Mobil: 98 67 84 48
E-post: torbjorn.knutson@proplan.as

Aksel Trondsen Johansen

Sivilingeniør

Mobil: 99 24 36 23
E-post: aksel.t.johansen@proplan.as

Christian Ask

Sivilingeniør

Mobil: 47 81 79 91
E-post: christian.ask@proplan.as

Christian Gamst

Sivilingeniør

Mobil: 99 46 39 94
E-post: christian.gamst@proplan.as

Martin Håskjold Larsen

Høyskoleingeniør

Mobil: 47 83 08 64
E-post: martin.larsen@proplan.as

Birger B. Næss

Daglig leder / Høyskoleingeniør / Bygg


+47 909 61 495

birger.naess@proplan.as

Finn B. Næss

Faglig leder / Siv. Ing / Bygg


+47 901 77 356

finn.naess@proplan.as

Thomas Stople Duratovic

Faglig leder / Høyskoleingeniør / Bygg


+47 950 27 654

thomas.duratovic@proplan.as

Johan Breistein

Faglig leder / Høyskoleingeniør / Bygg / KS. ansv.


+47 971 41 422

johan.breistein@proplan.as

Rüdiger Bertram

Siv. Ing / ark. MNAL


+47 478 27 896

ruediger.bertram@proplan.as

Angelline Kroken

Siv. ark. MNAL


+47 902 31 221

angelline.kroken@proplan.as

Isabelle Holm

Økonomiansvarlig / HR-Sjef


+47 412 98 944

isabelle.holm@proplan.as

Tatyana Solberg

Siv. ark. MNAL


+47 926 77 798

tatyana.solberg@proplan.as

Oskar Strandroth

Høyskoleingeniør / Bygg


+47 404 98 665

oskar.strandroth@proplan.as

Jonas Melsom

Høyskoleingeniør / Brann-KHMS / Verneombud / IT-ansvarlig


+47 414 27 040

jonas.melsom@proplan.as

Ole Christian Dammen

Siv. Ing / Bygg / IndØK


+47 410 82 064

ole.dammen@proplan.as

Christian Ask

Siv. Ing / Bygg


+47 478 17 991

christian.ask@proplan.as

Simon Berg

Siv. Ing / Bygg


+47 917 45 129

simon.berg@proplan.as

Hanna Vebjørnsen Sandvik

Siv. Ing / Bygg


+47 976 06 142

hanna.sandvik@proplan.as

Teresa Espirito Santo

Høyskoleingeniør / Bygg / Siv. ark.


+47 905 11 379

teresa.santo@proplan.as

Matthias Flammiger

Siv.Ing / Bygg


+47 947 94 078

matthias@proplan.as

Torbjørn Haugen Knutson

Sivilingeniør


+47 986 78 448

torbjorn.knutson@proplan.as

Christian Gamst

Sivilingeniør


+47 994 63 994

christian.gamst@proplan.as

Martin Håskjold Larsen

Høyskoleingeniør


+47 478 30 864

martin.larsen@proplan.as

Projekt Planung AS

Kongens gate 31
0153 OSLO
Orgnr: 964 105 944

Kontakt oss

E-post: proplan@online.no